Wyjście 3 i 2,5 latków do sklepu zielarskiego

 

 

W ramach realizacji projektu edukacyjnego  o tematyce przyrodniczo- ekologicznej- zdrowotnej : „ Ziół fabryka , czyli w krainie Zielonego Smyka w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Zduńskiej Woli”   dzieci z grupy 3-2,5-latków odwiedziły sklep zielarsko-medyczny Herba . Podczas wizyty dzieci dowiedziały się , co można kupić w sklepie zielarskim (miedzy innymi zioła, herbaty, soki owocowe, miody, ekologiczne przyprawy). Przedszkolaki dowiedziały się o zastosowaniu ziół w lecznictwie oraz tego, skąd zioła pochodzą, gdzie występują w przyrodzie. W przedszkolu dzieci obejrzały zielnik i spróbowały cukierków z sokiem z dzikiej róży. Grupę dzieci 2-2,5-letnich odwiedziła babcia Amelki, która opowiedziała przedszkolakom o zastosowaniu ziół oraz soków i herbatek owocowych w codziennym dbaniu o zdrowie.

Działanie dofinansowane  przez  WFOŚiGW w Łodzi.


 

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.