Ziół fabryka, czyli w krainie Zielonego Smyka

 

Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę, dzięki której poznały zastosowanie ziół  w lekach, suplementach diety, kosmetykach a także zabiegach kosmetycznych. Dzieci z ciekawością przyglądały się wyposażeniu apteki oraz asortymentowi różnorodnych produktów. Dowiedziały się, w jakich produktach mogą znajdować się zioła, które pomagają w dbaniu o zdrowie i wygląd. Dużym zainteresowaniem cieszył się dział kosmetyczny, w którym pani kosmetyczka wykonywała zabieg kosmetyczny dłoni i paznokci. Również tutaj pani stosuje różnorodne preparaty ziołowe. Wiedza zdobyta w trakcie wycieczki do pani aptekarki oraz kosmetyczki  przyda się przedszkolakom w trakcie realizacji zadań w ramach projektu edukacyjnego o tematyce przyrodniczo- ekologicznej- zdrowotnej : „Ziół fabryka , czyli w krainie Zielonego Smyka w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Zduńskiej Woli” -działanie dofinansowane przez WFOŚiGW.

Serdecznie dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie!

 

 

 

 

 

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.