Konkurs Kulinarny ,,Dary Leśnej natury”

 

W dniu 22 marca 2016r. odbył się Konkurs Kulinarny dla dzieci z placówek należących do Sieci Szkół i Przedszkoli Ekologicznych w Zduńskiej Woli. Organizatorem był Zespół Szkolno – Przedszkolny nr1, Publiczne Przedszkole nr 9, współorganizatorem Nadleśnictwo Kolumna. Celem konkursu było propagowanie wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania, orientowanie się w zasadach zdrowego żywienia, nabywanie umiejętności estetycznego nakrywania do stołu, rozwijanie samodzielności w sytuacjach życiowych mianowicie przygotowaniu zdrowej potrawy z uwzględnieniem darów lasu. Przedstawiciele z najstarszej grupy przygotowali kanapki wykonane za pomocą foremek w kształcie różnych zwierząt leśnych. Do wykonania zdrowej potrawy wykorzystali następujące produkty: chleb razowy ze słonecznikiem, serek z grzybami, dżem z owoców leśnych. Mając na uwadze podniesienie walorów smakowych, zdrowotnych, a także estetycznych kanapek, dzieci zdobiły je wg uznania kiełkami nasion, gałązkami rzeżuchy, orzechami, żurawiną, marynowanymi borowikami. Apetyczną potrawę prezentowały jury na ładnie nakrytym stoliku. Jury pod przewodnictwem pana Macieja Pęśko - przedstawiciela Nadleśnictwa Kolumna - oceniło prace kulinarne bardzo wysoko. Wszystkim uczestnikom przyznano nagrody i wręczono pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie dzieci i dorośli z wielkim apetytem degustowali przeróżne potrawy od przekąsek po ciasta i koktajle. 

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.